Greek Land Rover Owners Forum
Το νέο forum είναι έτοιμο.
Αν δεν έχετε λάβει το password για το νέο φόρουμ, παρακαλώ στείλτε PM ή mail στο admin@lrgreece.com. Το νέο forum είναι το www.lrgreece.com. Οι εγγραφές σε αυτό το forum είναι κλειστές, περιμένουμε τους νέους φίλους να εγγραφούν στο καινούριο.



Join the forum, it's quick and easy

Greek Land Rover Owners Forum
Το νέο forum είναι έτοιμο.
Αν δεν έχετε λάβει το password για το νέο φόρουμ, παρακαλώ στείλτε PM ή mail στο admin@lrgreece.com. Το νέο forum είναι το www.lrgreece.com. Οι εγγραφές σε αυτό το forum είναι κλειστές, περιμένουμε τους νέους φίλους να εγγραφούν στο καινούριο.

Greek Land Rover Owners Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WOLF ζάντες

5 posters

Go down

WOLF ζάντες Empty WOLF ζάντες

Post  ΥΠΙΛΑΡΧΟΣ 2010-12-10, 04:30

http://cgi.ebay.co.uk/Genuine-Land-Rover-Wolf-16-Steel-Wheels-NEW-/140487986518?pt=UK_CarParts_Acc_Wheels_tyres_Trims_Car_Rims_ET&hash=item20b5bc8d56

Καλησπέρα. Η τιμη των ανωτέρω ζαντών είναι πολύ καλή αλλά για να είναι συμφέρουσα η εισαγωγή προυποθέτει και άλλον
συνάδελφο που να επιθυμεί τέτοιες ζάντες γιατί η τιμή μεταφορικών για 4 ή 8 είναι 250 λιρόνια.
Οποιος ενδιαφέρεται να ενημερώσει !
ΥΠΙΛΑΡΧΟΣ
ΥΠΙΛΑΡΧΟΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 96
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-11-26

Back to top Go down

WOLF ζάντες Empty Re: WOLF ζάντες

Post  costecon 2010-12-10, 22:48

Καλημέρα, αν πάρεις τις ζάντες με Parcelforce μέσω Parcel2go, τις στέλνεις Ελλάδα 1 σε κάθε δέμα και σου έρχεται 127 λίρες η 4άδα. Έχω ζητήσει προσφορά και από αλλού και περιμένω να σε ενημερώσω. Φαντάζομαι δεν ζυγίζουν πάνω από 25 κιλά η καθεμιά.
costecon
costecon
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 228
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-11-25
Ηλικία : 47

https://landrover.forumgreek.com

Back to top Go down

WOLF ζάντες Empty Re: WOLF ζάντες

Post  ΥΠΙΛΑΡΧΟΣ 2010-12-10, 23:17

Καλημέρα Κώστα και σε ευχαριστώ πολύ ! Αναμένω.....
ΥΠΙΛΑΡΧΟΣ
ΥΠΙΛΑΡΧΟΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 96
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-11-26

Back to top Go down

WOLF ζάντες Empty Re: WOLF ζάντες

Post  Ghibli 2010-12-11, 09:18

ΥΠΙΛΑΡΧΟΣ wrote:Καλημέρα Κώστα και σε ευχαριστώ πολύ ! Αναμένω.....


Γεια χαρά και από μένα και καλώς σας βρίσκω. Η τιμή για τα μεταφορικά είναι αυτή που λέει ο Κώστας. Μπορείς αγαπητέ Υπίλαρχε να βρεις λίγο καλύτερη τιμή στα μεταφορικά απο 2-3 εταιρείες που είναι (σχεδόν) ελληνικών συμφερόντων ή κυπριακών. Έφερα πριν λίγες μέρες 4 ζαντολάστιχα για το Range μου (άρα + το βάρος των ελαστικών και πλήρωσα 130 ευρώ +10 ευρώ στην αποθήκη στον Ασπρόπυργο). Εαν πάρω το οκ σας και συνενοηθούμε άπαντες μπορώ να επικοινωνήσω εγώ ή όποιος άλλος θέλει στη συγκεκριμένη εταιρεία μεταφορών στη (ελληνοβρεταννική) για να μας κάνουν μια συνολική προσφορά για ότι κινούμε από Αγγλία προς τα δω. Είναι πολύ συνενοήσιμοι και επαγγελματίες άνθρωποι.

Άντε καλή αρχή και πάλι Κωνσταντίνε

Ghibli (Rodamanthos στο LRCG.gr)
Ghibli
Ghibli

Αριθμός μηνυμάτων : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-12-07
Τόπος : Αθήνα

http://www.TheInsider.gr

Back to top Go down

WOLF ζάντες Empty Re: WOLF ζάντες

Post  pouf 2010-12-11, 09:31

ασχετο, αλλα Ghibli ακομα εχεις το μπλε διπορτο classic?
pouf
pouf

Αριθμός μηνυμάτων : 198
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-11-25
Ηλικία : 51
Τόπος : ανοιξη

Back to top Go down

WOLF ζάντες Empty Re: WOLF ζάντες

Post  Ghibli 2010-12-11, 10:01

pouf wrote:ασχετο, αλλα Ghibli ακομα εχεις το μπλε διπορτο classic?


Προφανώς αγαπητέ Pouf με μπερδέεις με κάποιον άλλον (δίπορτο). Μικρό το κακό και γω Range Rover Classic δίπορτο έχω. Πράσινο φυσικά.
Ghibli
Ghibli

Αριθμός μηνυμάτων : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-12-07
Τόπος : Αθήνα

http://www.TheInsider.gr

Back to top Go down

WOLF ζάντες Empty Re: WOLF ζάντες

Post  costecon 2010-12-11, 21:43

Ghibli wrote:
ΥΠΙΛΑΡΧΟΣ wrote:Καλημέρα Κώστα και σε ευχαριστώ πολύ ! Αναμένω.....


Γεια χαρά και από μένα και καλώς σας βρίσκω. Η τιμή για τα μεταφορικά είναι αυτή που λέει ο Κώστας. Μπορείς αγαπητέ Υπίλαρχε να βρεις λίγο καλύτερη τιμή στα μεταφορικά απο 2-3 εταιρείες που είναι (σχεδόν) ελληνικών συμφερόντων ή κυπριακών. Έφερα πριν λίγες μέρες 4 ζαντολάστιχα για το Range μου (άρα + το βάρος των ελαστικών και πλήρωσα 130 ευρώ +10 ευρώ στην αποθήκη στον Ασπρόπυργο). Εαν πάρω το οκ σας και συνενοηθούμε άπαντες μπορώ να επικοινωνήσω εγώ ή όποιος άλλος θέλει στη συγκεκριμένη εταιρεία μεταφορών στη (ελληνοβρεταννική) για να μας κάνουν μια συνολική προσφορά για ότι κινούμε από Αγγλία προς τα δω. Είναι πολύ συνενοήσιμοι και επαγγελματίες άνθρωποι.

Άντε καλή αρχή και πάλι Κωνσταντίνε

Ghibli (Rodamanthos στο LRCG.gr)

Καλημέρα,
Η τιμή μεταφοράς που μας λες είναι σαφώς καλύτερη από αυτή που πρότεινα εγώ. Το βάρος και ο όγκος ζάντες με λάστιχα είναι διπλός από τις ζάντες και το κόστος που πλήρωσες χαμηλότερο. Πιστεύω πως είναι πολύ καλή η ιδέα και θα πρότεινα να προχωρήσει το θέμα. Θα ήταν ιδανικό να έχουμε κάποιες στάνταρ τιμές μιας και πολλές φορές στο ΕΒΑΥ δεν υπάρχει πολυτέλεια χρόνου στους πλειστηριασμούς.
costecon
costecon
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 228
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-11-25
Ηλικία : 47

https://landrover.forumgreek.com

Back to top Go down

WOLF ζάντες Empty Re: WOLF ζάντες

Post  pouf 2010-12-11, 23:05

Ghibli wrote:Προφανώς αγαπητέ Pouf με μπερδέεις με κάποιον άλλον (δίπορτο). Μικρό το κακό και γω Range Rover Classic δίπορτο έχω. Πράσινο φυσικά.

οχι δεν σε μπερδευω. απο τις φωτο που ειχες στο offroad.gr σε θυμαμαι. και το εβλεπα σαν μπλε.Very Happy Very Happy
νομιζω και κει το ιδιο ονομα δεν εχεις?
pouf
pouf

Αριθμός μηνυμάτων : 198
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-11-25
Ηλικία : 51
Τόπος : ανοιξη

Back to top Go down

WOLF ζάντες Empty Re: WOLF ζάντες

Post  Ghibli 2010-12-12, 03:48

pouf wrote:
Ghibli wrote:Προφανώς αγαπητέ Pouf με μπερδέεις με κάποιον άλλον (δίπορτο). Μικρό το κακό και γω Range Rover Classic δίπορτο έχω. Πράσινο φυσικά.

οχι δεν σε μπερδευω. απο τις φωτο που ειχες στο offroad.gr σε θυμαμαι. και το εβλεπα σαν μπλε.Very Happy Very Happy
νομιζω και κει το ιδιο ονομα δεν εχεις?

Έχεις δίκιο και φοβερή μνήμη!Όντως! Την καλημέρα μου
Ghibli
Ghibli

Αριθμός μηνυμάτων : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-12-07
Τόπος : Αθήνα

http://www.TheInsider.gr

Back to top Go down

WOLF ζάντες Empty Re: WOLF ζάντες

Post  Ghibli 2010-12-12, 04:07

costecon wrote:
Ghibli wrote:
ΥΠΙΛΑΡΧΟΣ wrote:Καλημέρα Κώστα και σε ευχαριστώ πολύ ! Αναμένω.....


Γεια χαρά και από μένα και καλώς σας βρίσκω. Η τιμή για τα μεταφορικά είναι αυτή που λέει ο Κώστας. Μπορείς αγαπητέ Υπίλαρχε να βρεις λίγο καλύτερη τιμή στα μεταφορικά απο 2-3 εταιρείες που είναι (σχεδόν) ελληνικών συμφερόντων ή κυπριακών. Έφερα πριν λίγες μέρες 4 ζαντολάστιχα για το Range μου (άρα + το βάρος των ελαστικών και πλήρωσα 130 ευρώ +10 ευρώ στην αποθήκη στον Ασπρόπυργο). Εαν πάρω το οκ σας και συνενοηθούμε άπαντες μπορώ να επικοινωνήσω εγώ ή όποιος άλλος θέλει στη συγκεκριμένη εταιρεία μεταφορών στη (ελληνοβρεταννική) για να μας κάνουν μια συνολική προσφορά για ότι κινούμε από Αγγλία προς τα δω. Είναι πολύ συνενοήσιμοι και επαγγελματίες άνθρωποι.

Άντε καλή αρχή και πάλι Κωνσταντίνε

Ghibli (Rodamanthos στο LRCG.gr)

Καλημέρα,
Η τιμή μεταφοράς που μας λες είναι σαφώς καλύτερη από αυτή που πρότεινα εγώ. Το βάρος και ο όγκος ζάντες με λάστιχα είναι διπλός από τις ζάντες και το κόστος που πλήρωσες χαμηλότερο. Πιστεύω πως είναι πολύ καλή η ιδέα και θα πρότεινα να προχωρήσει το θέμα. Θα ήταν ιδανικό να έχουμε κάποιες στάνταρ τιμές μιας και πολλές φορές στο ΕΒΑΥ δεν υπάρχει πολυτέλεια χρόνου στους πλειστηριασμούς.

Καλημέρα σε όλους

Κώστα τα ζαντολάστιχα που έφερα ήταν "ζανταρισμένα" άρα ο όγκος δεν ήταν ακριβώς ο διπλάσιος, αλλά σίγουρα και το βάρος και όγκος τους ήταν μεγαλύτερος από τις απλές ζάντες. Η εταιρεία που βρήκα μέσω φίλου είναι ελληνοβρετανική (μεταφέρουν πολλοί Έλληνες φοιτητές τα πράγματα τους και την οικοσύσκευή τους) αλλά υπάρχουν ακόμη 5-6 τέτοιου τύπου που μεταφέρουν συνεχώς εμπορεύματα για Ελλάδα. Το πιο σημαντικό όμως όλων είναι ότι έφερα και δύο καθίσματα TVR με την ίδια εταιρεία όπου πήγαν και μου τα κουβάλησαν(και τα πακέταραν) από το Leeds! Αυτό που τους ενδιαφέρει, από οτι κατάλαβα, είναι τα προιόντα που αγόρασες και θέλεις να μεταφέρεις να είναι μέσα στην "ακτίνα δράσης" τους . Πηγαίνουν παντού αλλά προφανώς είναι πολύ πιο εύκολο να μεταφέρουν πράγματα από τις κεντρικές μεγάλες πόλεις (Λονδίνο, Μάντσεστερ κλπ) και να μην τρέχουν στου διάολου τη μάνα (ΒΔ Αγγλία κλπ) που εκ των πραγμάτων η τιμή των μεταφορικών (καθώς θα χρησιμοποιήσουν άλλη εταιρεία να τους τα φέρει στις κεντρικές τους αποθήκες σε Λονδίνο και Μάντσεστερ) θα είναι μεγαλύτερη κατά 20-30%.
Εμένα τα ζαντολάστιχα τα πήραν από το αεροδρόμιο του Gatwick στο Λονδίνο και έτσι όλα ήταν εύκολα. Αλλά επαναλαμβάνω, είμαι σχεδόν βέβαιος ότι μπορούμε εαν μαζευτούμε να πετύχουμε ακόμα καλύτερη συμφωνία, "χτυπώντας" την πόρτα και στις άλλες μεταφορικές .

Την καλημέρα μου Cool
Ghibli
Ghibli

Αριθμός μηνυμάτων : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-12-07
Τόπος : Αθήνα

http://www.TheInsider.gr

Back to top Go down

WOLF ζάντες Empty Re: WOLF ζάντες

Post  ΥΠΙΛΑΡΧΟΣ 2010-12-12, 04:14

ghibli σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφερον σου και συμφωνώ με την
ιδέα σου που είναι πάρα πολυ καλή.

Εάν έχεις τρόπο να τις φέρεις στην τιμή που λες,σε παρακαλώ
ενημέρωσε με γιατί εγώ δεν γνωρίζω από αυτές τις διαδικασίες
και ψάχνω κάποιον να μου τις φέρει.


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !
ΥΠΙΛΑΡΧΟΣ
ΥΠΙΛΑΡΧΟΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 96
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-11-26

Back to top Go down

WOLF ζάντες Empty Re: WOLF ζάντες

Post  δημητρης - series 2a 2010-12-12, 08:28



με ενδιαφερει και εμενα η περιπτωση αυτη.
θελω να φερω εναν κινητηρα.
δημητρης - series 2a
δημητρης - series 2a

Αριθμός μηνυμάτων : 364
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-11-26
Ηλικία : 51
Τόπος : πατρα

Back to top Go down

WOLF ζάντες Empty Re: WOLF ζάντες

Post  pouf 2010-12-12, 08:49

Ghibli wrote:Έχεις δίκιο και φοβερή μνήμη!Όντως! Την καλημέρα μου

φοβερη καψουρα για το κλασσικ εχω, μην κοιτας που ξεπεσα στο 110 Rolling Eyes Rolling Eyes

παντως και γω θελω να παρω μια τιμη για μεταφορα, σε κατι αξεσουαρ που εχω αγορασει και εχουν ξεμεινει στον αδερφο μου στο λονδινο αφου ακομα ψαχνει να βρει τροπο να μου τα στειλει. και ειναι αρκετα!!
αν μπορεις να μου στειλεις π.μ. ή να τις βαλεις και φορα παρτιδα στο φορουμ τις πληροφοριες για την μεταφορικη.
αλλωστε εδω αυτο προσπαθουμε να κανουμε, την ζωη μας ευκολη χωρις τσιμπουρια...........
pouf
pouf

Αριθμός μηνυμάτων : 198
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-11-25
Ηλικία : 51
Τόπος : ανοιξη

Back to top Go down

WOLF ζάντες Empty Re: WOLF ζάντες

Post  Ghibli 2010-12-12, 14:32

pouf wrote:
Ghibli wrote:Έχεις δίκιο και φοβερή μνήμη!Όντως! Την καλημέρα μου

φοβερη καψουρα για το κλασσικ εχω, μην κοιτας που ξεπεσα στο 110 Rolling Eyes Rolling Eyes

παντως και γω θελω να παρω μια τιμη για μεταφορα, σε κατι αξεσουαρ που εχω αγορασει και εχουν ξεμεινει στον αδερφο μου στο λονδινο αφου ακομα ψαχνει να βρει τροπο να μου τα στειλει. και ειναι αρκετα!!
αν μπορεις να μου στειλεις π.μ. ή να τις βαλεις και φορα παρτιδα στο φορουμ τις πληροφοριες για την μεταφορικη.
αλλωστε εδω αυτο προσπαθουμε να κανουμε, την ζωη μας ευκολη χωρις τσιμπουρια...........


Pouf βάλε στα πλάνα να αγοράσεις και ένα Classic τώρα που είναι φθηνά (ορισμένα είναι κοψοχρονιά) γιατι στη Εθρώπη και στη Αγγλία οι τιμές τους έχουν πάρει την ανιούσα! Σύμφωνα δε με τους εκτιμητές Classic cars σε Αμερική και Αγγλία τα ΔΙΠΟΡΤΑ κυρίως Classic θεωρούνται μια πολύ καλή επένδυση για το μέλλον. Οκ εμεις δεν είμαστε επενδυτές αυτοκινήτων αλλά το RRC έχει αποκτήσει ακόμη μεγαλύτερη φήμη μετά το τέλος της παραγωγής του. Και μην ξεχνάς τον Jeremy Clarkson του Top Gear: Πρόκειται για το κορυφαίο αυτοκίνητο όλων των εποχών...EVER (Ok υπερβολή αλλά...)
Ghibli
Ghibli

Αριθμός μηνυμάτων : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-12-07
Τόπος : Αθήνα

http://www.TheInsider.gr

Back to top Go down

WOLF ζάντες Empty Re: WOLF ζάντες

Post  costecon 2010-12-12, 19:00

Καλημέρα σε όλους, βρήκα ένα φορτηγό που έρχεται κάποιες φορές από Αγγλία Ελλάδα, και μου έδωσε τιμή για κάτι ζάντες που θέλω να φέρω 58 λίρες για 4 ζάντες. Ο τύπος είναι στο Southampton και ανάλογα με το πόσο μακριά είναι σου δίνει τιμή. Έχω ζητήσει τιμή για τις ζάντες αυτές που θέλεις Μάκη και πιστεύω θα είναι καλή γιατί στον χάρτη φαίνεται να είναι κοντά. Έχω ζητήσει και για σένα Δημήτρη αν έχει χώρο για ένα μοτέρ. Αυτός θα φύγει 3 Ιανουαρίου και θα κατέβει Ελλάδα, μάλλον με καράβι από Πάτρα για να ξεφορτώσει Αθήνα. Απλά μου ζήτησε να τον συναντήσω για την παράδοση. Μόλις έχω νέα θα σας ενημερώσω.
Κώστας

ΥΓ. Χρήστο αυτό είναι σχετικά κοντά του, να ρωτήσω για μεταφορά?
http://cgi.ebay.co.uk/LANDROVER-DEFENDER-BULKHEAD-/160518483134?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item255fa5acbe
costecon
costecon
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 228
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-11-25
Ηλικία : 47

https://landrover.forumgreek.com

Back to top Go down

WOLF ζάντες Empty Re: WOLF ζάντες

Post  δημητρης - series 2a 2010-12-13, 01:53



που τα ξετρυπωνεις ρε γατσουλι!!
δημητρης - series 2a
δημητρης - series 2a

Αριθμός μηνυμάτων : 364
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-11-26
Ηλικία : 51
Τόπος : πατρα

Back to top Go down

WOLF ζάντες Empty Re: WOLF ζάντες

Post  Ghibli 2010-12-13, 06:04

Η τιμή δεν είναι απλά super, είναι Loto κανονικό! Μας βλέπω να μεταφέρουμε πολύ "αγγλικό" πράμα
Ghibli
Ghibli

Αριθμός μηνυμάτων : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-12-07
Τόπος : Αθήνα

http://www.TheInsider.gr

Back to top Go down

WOLF ζάντες Empty Re: WOLF ζάντες

Post  ΥΠΙΛΑΡΧΟΣ 2010-12-13, 06:25

Ευχαριστω πολύ Κώστα !
ΥΠΙΛΑΡΧΟΣ
ΥΠΙΛΑΡΧΟΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 96
Ημερομηνία εγγραφής : 2010-11-26

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum